Posted by admin

W dniach 27-28 października w Poznaniu odbędzie się Forum „Przyszłość moralności” („The future of morality”). Będzie to prawdopodobnie pierwsza debata na temat przyszłości człowieka i transhumanizmu w Polsce.

Zdaniem transhumanistów ludzkość jest w stanie, w ciągu kilku dekad, pokonać ograniczenia fizyczne i psychiczne, ze śmiercią włącznie. Postęp w wielu dziedzinach życia ma doprowadzić m.in. do powstania nieśmiertelnego „nadczłowieka”. Ruch ten wspierany jest przez wielkie postaci świata biznesu, w tym Marka Zuckerberga i Elona Muska.

Niezależnie od działalności transhumanistów robotyka, bionika, sztuczna inteligencja i postępy w genetyce doprowadzą do udoskonaleń technologicznych, które zwiększą możliwości człowieka. Zjawiska z tym związane, podobnie jak idee transhumanizmu, muszą wywoływać pytania natury etycznej i moralnej. Na Forum „Przyszłość moralności” zapraszamy najbardziej wpływowych badaczy transhumanizmu (filozofów, antropologów, teologów i innych) naszych czasów, aby zmierzyli się z tymi etycznymi i moralnymi dylematami.

Szczegóły na stronie: thefutureofmorality.org

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Aksjologii Nowych Technologii i Przemian Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.